سومین دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی

دفتر همکاری های علمی و امور بین الملل برگزار می‌کند:

سومین دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی


دوره حکمت هنر اسلامی با هدف آشنایی شرکت کنندگان با گوشه‌ای از حقایق هنر اسلامی توسط دفتر همکاری‌های علمی و امور بین الملل مدرسه اسلامی هنر برگزار گشت. قصد این دوره گشودن دریچه‌ای جدید در تحلیل آثار هنر اسلامی فراروی شرکت‌کنندگان بود. از منظر برگزار کنندگان این دوره، نگرش درونی، کلید همدلی با هنر اسلامی است که در سرتاسر سرزمین های اسلامی از حقیقتی واحد سخن گفته و از عناصری به ظاهر متفاوت و در حقیقت یکسان استفاده کرده است.

شرکت کنندگان در این دوره علاوه بر بازدید از برخی آثار فاخر هنر اسلامی در ایران، با مبانی دینی وحکمی هنر اسلامی آشنا گشته اند تا در تحلیل آثار هنر اسلامی توانمندتر باشند. در این راستا همنشینی و گفتگو با اساتید برجسته ونشست وگفتگو با طلاب  علوم دینی فارغ التحصیل رشته های هنری  فرصتی مغتنم برای شرکت کنندگان بوده است.


از ویژگی‌های این دوره، در نظر گرفتن برنامه‌هایی برای مشارکت فعال شرکت کنندگان است. از جمله برگزاری کلاس‌ها در محیط آثار هنری وکارگاههای آشنایی بامهارت وتکنیک هنرهای اسلامی است که برای شرکت‌کنندگان این امکان را فراهم ساخت تا ضمن آشنایی با مبانی حکمی هنر اسلامی، از نزدیک به تحلیل و تفسیر آثار هنر اسلامی پرداخته و عناصر هنری  را در آثار هنر اسلامی نه تنها از جنبه تزیینی بلکه از منظر حکمی بررسی نمایند.

 

جهت اطلاعات بیشتر
و ارتباط با مدیر دوره

مدرسه اسلامی هنر
۳ دی ۱۳۹۶
بین المللحکمت هنر اسلامیدوره کوتاه مدت
نوشته های مرتبط
دوره بین المللی نقوش هندسی ایرانی‌اسلامی 2018
به همت دفتر اموربین‌الملل برگزارشد
دوره بین المللی نقوش هندسی ایرانی‌اسلامی 2018
اولین دوره بین المللی نقوش هندسی ایرانی-اسلامی در مدرسه اسلامی هنر برگزار شد. در این دوره شش روزه که در شهرهای قم و اصفهان با حضور اساتید و دانشجویان هنر و معماری از کشورهای ترکیه، سنگاپور و آلمان برگزار شد.
آغاز ثبت نام دوره بین المللی نقوش هندسی ایرانی-اسلامی
دفتر ارتباطات بین الملل برگزار می‌کند
آغاز ثبت نام دوره بین المللی نقوش هندسی ایرانی-اسلامی
دفتر ارتباطات بین الملل مدرسه اسلامی هنر، از تاریخ یک مرداد به مدت 6 روز اقدام به برگزاری دوره بین المللی نقوش هندسی ایرانی-اسلامی جهت هنرجویان و اساتید خارجی خواهد کرد و ظرفیت محدودی برای حضور دانشجویان ایرانی در این دوره فراهم گردیده است.
آغاز ثبت نام دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی
دفتر ارتباطات بین الملل برگزار می‌کند
آغاز ثبت نام دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی
دفتر ارتباطات بین الملل مدرسه اسلامی هنر، از تاریخ 4 شهریور به مدت 8 روز اقدام به برگزاری دوره بین المللی حکمت هنراسلامی جهت هنرجویان و اساتید خارجی خواهد کرد و ظرفیت محدودی برای حضور دانشجویان ایرانی در این دوره فراهم گردیده است.
درآمدی بر رویکردهای غربی در تاریخ هنر اسلامی
کارگاه دو روزه نوشتن درباره هنر
درآمدی بر رویکردهای غربی در تاریخ هنر اسلامی
دفتر همکاری های علمی و ارتباطات بین الملل با همکاری انجمن علمی مینای اندیشه، کارگاهی دو روزه با موضوع رویکردهای غربی در تاریخ هنر اسلامی با تدریس استاد بتی هنسلک و استاد سید امیر کوشه ای در روزهای 11 و 12 اسفند، برگزار خواهد کرد.