دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی 2017

به همت دفتر همکاری های علمی و امور بین الملل برگزار شد

دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی 2017


مدرسه اسلامی هنر، یکی از برجسته ترین مؤسسات در زمینه مطالعه و برسی هنرهای ایرانی اسلامی، دومین دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی را با حضور هنرمندان، اساتید و دانشجویان، محققین، موزه داران و اهالی علم و هنر از سراسر جهان، برگزار نمود.

در این دوره ده روزه که از تاریخ 28 مرداد لغایت 8 شهریور در شهرهای تهران، قم، کاشان و اصفهان برگزار گردید، شرکت کنندگانی از کشورهای انگلستان، روسیه، آلمان، هندوستان، ایالات متحده آمریکا و ترکیه شرکت داشتند. 

شرکت کنندگان با جلوه های مختلفی از هنر اسلامی از قبیل نگارگری،موسیقی، سینما، خطاطی، فلسفه و معماری آشنا شدند و با حضور در محضر اساتید طراز اول کشور، از مباحث نظری و عرفانی اسلامی بهره مند شدند و همچنین در جریان کارگاه های مهارت آموزی، هنر خطاطی و نگارگری اسلامی را به شخصه تجربه کردند.


در طول این دوره ده روزه، شرکت کنندگان با بازدید از موزه ها و مجموعه های هنری عمومی و شخصی، همچنین با حضور در اماکن تاریخی و شاهکارهای معماری اسلامی، برخورد نزدیک و عمیقی با هنر ایرانی اسلامی داشتند. 

شرکت کنندگان در دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی، فرصت با ارزش بازدید از بزرگترین مجموعه کتب قرآنی و اسلامی و نسخ خطی و نادر در خاورمیانه را با حضور در مخزن کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی رحمه الله بدست آوردند. بازدید از حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه در قم درک عمیقی از جنبه های عرفانی معماری اسلامی را برایشان به ارمغان آورد.

نظر به چشم انداز زیبای بیابان های کاشان و سپس حضور در باغ فین کاشان، فرصتی را برای ارائه درسی در مورد خصوصیات باغ ایرانی، فراهم آورد. بازدید از شهر تاریخی اصفهان، سیستم آبرسانی و معابر قدیمی این شهر، شرکت کنندگان را با سبک زندگی ایرانیان در پایتخت صفویه آشنا نمود. 


دومین دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی با جلسه بحث و گفتگو میان شرکت کنندگان و برگزارکنندگان دوره به پایان رسید. تمامی شرکت کنندگان، گواهی رسمی شرکت در این دوره را از سوی مدرسه اسلامی هنر، پردیس فارابی دانشگاه تهران و موسسه فرهنگی اکو دریافت کردند.

مدرسه اسلامی هنر
۲ دی ۱۳۹۶
دوره بین المللیفلسفه هنر اسلامیبین الملل