درآمدی بر رویکردهای غربی در تاریخ هنر اسلامی

کارگاه دو روزه نوشتن درباره هنر

درآمدی بر رویکردهای غربی در تاریخ هنر اسلامی


دفتر همکاری های علمی و ارتباطات بین الملل مدرسه اسلامی هنر، با همکاری انجمن علمی مینای اندیشه، کارگاهی دو روزه با موضوع رویکردهای غربی در تاریخ هنر اسلامی با تدریس استاد بتی هنسلک (پژوهشگر موزه متروپولیتن نیویورک و دانشجوی دکتری دانشگاه کرنل آمریکا) و استاد سید امیر کوشه ای در روزهای 11 و 12 اسفند، برگزار خواهد کرد.

معرفی کارگاه

در این کارگاه دو روزه، رویکردهای اصلی غربی در پژوهش درباره هنر معرفی خواهد شد. در روز نخست، رویکردهای فرمالیستی، شمایل‌نگاری و تحلیل تاریخی-اجتماعی را بررسی خواهیم کرد. تأکید اصلی بر کاربرد این روش‌ها در تحقیق درباره آثار هنری است.
در روز دوم، شرکت‌کنندگان، اثری هنری از تمدن اسلامی را به انتخاب خود و با توجه به پرسش‌های اصلی هر یک از روش‌های پیش‌گفته تحلیل خواهند کرد. سپس دانشجویان با کمک اطلاعات برآمده از این تحلیل ها، یادداشتی کوتاه (250 کلمه ای) می‌نویسند و پایان بخش کارگاه گفتگویی با موضوع "آیا رویکردهای غربی می‌توانند در مطالعه هنر اسلامی کارآمد باشند؟" خواهد بود.
نکته: این کارگاه به زبان انگلیسی و فارسی به صورت ترجمه همزمان برگزار خواهد شد.

پیش نیازها

چند هفته پیش از شروع کارگاه، سه مقاله را برای شرکت کنندگان ارسال خواهیم کرد. این مقالات رویکردهای پژوهشی هنر اسلامی در مغرب زمین را نقادانه بررسی کرده‌اند. امید داریم با مطالعه این مقالات، گفتگوی پایانی‌مان پربارتر باشد.

زمان بندی و نحوه ثبت نام

کارگاه در روزهای جمعه و شنبه مورخ 11 و 12 اسفند از ساعت 9 الی 13 برگزار خواهد شد و در پایان به شرکت کنندگان در کارگاه، گواهی رسمی از سوی مدرسه اسلامی هنر اعطا خواهد شد.

دانشجویان عزیز جهت ثبت نام در کارگاه، می‌بایست فرم ثبت نام را تکمیل و آنرا از طریق ایمیل و یا تلگرام به مسئول ثبت نام کارگاه ارسال نمایند.
لازم به ذکر است که ظرفیت کارگاه محدود است و اولویت با افرادیست که زودتر ثبت نام خود را نهایی کنند.

مهلت ثبت نام: 20 بهمن ماه | هزینه ثبت نام: 50 هزار تومان 

مدرسه اسلامی هنر
۱۰ بهمن ۱۳۹۶
صفحه اصلی/ اخبار / اطلاعیه ها
کارگاهبین المللworkshopبتی هنسلکتاریخ هنر
نوشته های مرتبط
سفر هنری و علمی بـه کشور روسیه
ویژه اساتید و دانشجویان دکتری
سفر هنری و علمی بـه کشور روسیه
اردیبهشت 1397| دفتر امور بین الملل مدرسه اسلامی هنر، با هدف آشنایی با هنرهای کشور روسیه، سفری تخصصی به این کشور را در بهار سال 97 طرح ریزی نموده است. جهت اطلاعات بیشتر و ثبت نام، کلیک کنید...
کارگاه منبع شناسی جهت پایان نامه نویسی
انجمن علمی «مینای اندیشه» برگزار می‌کند
کارگاه منبع شناسی جهت پایان نامه نویسی
کارگاه علمی با موضوع منبع شناسی جهت پایان نامه نویسی، به همت انجمن علمی دانشجویی «مینای اندیشه» با حضور دکتر سید محمدرضا بهشتی، در روز پنجشنبه 7 دی ماه، ساعت 17:30 برگزار خواهد شد.
سومین دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی
دفتر همکاری های علمی و امور بین الملل برگزار می‌کند:
سومین دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی
دوره حکمت هنر اسلامی با هدف آشنایی شرکت کنندگان با گوشه‌ای از حقایق هنر اسلامی توسط دفتر همکاری‌های علمی و امور بین الملل مدرسه اسلامی هنر در اسفند ماه آتی برگزار خواهد شد.
دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی 2017
به همت دفتر همکاری های علمی و امور بین الملل برگزار شد
دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی 2017
دومین دوره بین المللی حکمت هنر اسلامی با حضور هنرمندان، اساتید و دانشجویان، محققین، موزه داران و اهالی علم و هنر از سراسر جهان، در شهریور 1396 برگزار گردید.