زن و زنانگی در داستان

نوزدهمین مهمانی چای و داستان

زن و زنانگی در داستان

نوزدهمین مهمانی چای و داستان در موضوع «زن و زنانگی در داستان» با حضور دبیر انجمن قلم ایران راضیه تجار در هشتمین روز آبان ماه 1396 برگزار شد.

نویسنده رمان «کوچه اقاقیا» شخصیت‎پردازی زن در داستان را مسئله‎ای دانست که کمتر مردانی می‎توانند خوب به انجام برسانند و نویسندگانی همچون محمود دولت آبادی در «جای خالی سلوچ» و تولستوی در «آناکارنینا» از عهده اش برآمده‎اند. 
نویسنده بانوی «برف و آتش» توانایی زنان نویسنده را در شخصیت‎پردازی زن بیشتر از عموم مردان داستان‎نویس دانست و علت این توانمندی را اشتراک در تجربه‎ی زیستی با شخصیت‎های زن داستان برشمرد.

نویسنده «زن شیشه‎ای» تجربه‎ی مادرشدن را از تجربه‎های اختصاصی دنیای زنانه دانست و داستان‎نویسان را به ویژگی‎های زنانه‎نویسی در داستان توجه داد.
پایان‎بخش کارگاه چای و داستان خوانش و شنیدن یکی از تازه‎ترین داستان‎های کوتاه «راضیه تجار» به نام «پرنده» بود.

گفتنی است: فصل پاییز این دوره از کارگاه‎های چای و داستان همکاری مشترک مدرسه اسلامی هنر و مرکز مطالعات راهبردی هنر انقلاب اسلامی است که یک هفته در میان در ساعت 16 عصر دوشنبه برگزار می شود.

مدرسه اسلامی هنر
۱۰ دی ۱۳۹۶
چای و داستانمهمانیدورهمیآموزش آزادنگارشداستان نویسیراضیه تجار
نوشته های مرتبط
من در نوشتن هیچ گاه به مخاطب فکر نمی کنم
گزارشی از نشست چای و داستان با حضور مصطفی مستور
من در نوشتن هیچ گاه به مخاطب فکر نمی کنم
عصر آخرین روز بهمن ماه، در افتخاری دیگر، مدرسه اسلامی هنر میزبان مصطفی مستور بود. این مراسم و میزبانی بهانه ای بود برای رونمایی از کتاب اخیر ایشان با عنوان عشق و چیزهای دیگر.
دوره های تخصصی بهار 1397در تهران
مدرسه اسلامی هنر برگزار می‌کند
دوره های تخصصی بهار 1397در تهران
ثبت نام دوره های تخصصی بهار1397 در شهر تهران توسط مدرسه اسلامی هنر و با مشارکت موزه ملی قرآن کریم آغاز گردید. این دوره ها جهت عموم علاقمندان به هنر و ادبیات برگزار می‌گردد و محدود به گروه و قشر خاصی نمی‌باشد.
رونمایی از رمان جدید مصطفی مستور
بیست و پنجمین مهمانی چای و داستان
رونمایی از رمان جدید مصطفی مستور
بیست و پنجمین مهمانی از کارگاه چای و داستان با حضور مصطفی مستور و با رونمایی از رمان جدید وی با نام عشق وچیزهای دیگر در روز دوشنبه سی بهمن ماه 1396 ساعت 16 در مدرسه اسلامی هنر (سینما آیه) برگزار خواهد شد.
برگزاری دوره های تخصصی هنری در شهر تهران
در مصاحبه با معاون محترم آموزش آزاد مطرح شد:
برگزاری دوره های تخصصی هنری در شهر تهران