زن و زنانگی در داستان

نوزدهمین مهمانی چای و داستان

زن و زنانگی در داستان

نوزدهمین مهمانی چای و داستان در موضوع «زن و زنانگی در داستان» با حضور دبیر انجمن قلم ایران راضیه تجار در هشتمین روز آبان ماه 1396 برگزار شد.

نویسنده رمان «کوچه اقاقیا» شخصیت‎پردازی زن در داستان را مسئله‎ای دانست که کمتر مردانی می‎توانند خوب به انجام برسانند و نویسندگانی همچون محمود دولت آبادی در «جای خالی سلوچ» و تولستوی در «آناکارنینا» از عهده اش برآمده‎اند. 
نویسنده بانوی «برف و آتش» توانایی زنان نویسنده را در شخصیت‎پردازی زن بیشتر از عموم مردان داستان‎نویس دانست و علت این توانمندی را اشتراک در تجربه‎ی زیستی با شخصیت‎های زن داستان برشمرد.

نویسنده «زن شیشه‎ای» تجربه‎ی مادرشدن را از تجربه‎های اختصاصی دنیای زنانه دانست و داستان‎نویسان را به ویژگی‎های زنانه‎نویسی در داستان توجه داد.
پایان‎بخش کارگاه چای و داستان خوانش و شنیدن یکی از تازه‎ترین داستان‎های کوتاه «راضیه تجار» به نام «پرنده» بود.

گفتنی است: فصل پاییز این دوره از کارگاه‎های چای و داستان همکاری مشترک مدرسه اسلامی هنر و مرکز مطالعات راهبردی هنر انقلاب اسلامی است که یک هفته در میان در ساعت 16 عصر دوشنبه برگزار می شود.

مدرسه اسلامی هنر
۱۰ دی ۱۳۹۶
چای و داستانمهمانیدورهمیآموزش آزادنگارشداستان نویسیراضیه تجار
نوشته های مرتبط
تجربیاتی از داستان‎نویسی نوین انقلابی
بیست و سومین مهمانی چای و داستان
تجربیاتی از داستان‎نویسی نوین انقلابی
بیست و سومین مهمانی کارگاه چای و داستان با حضور «حبیب احمدزاده» و در موضوع «تجربیاتی از داستان‎نویسی نوین انقلابی» دوشنبه دوم بهمن ماه 1396 ساعت 16 در مدرسه اسلامی هنر برگزار می‎شود.
نسبت دین و رمان + امکان رمان دینی
سلسله نشست های دین و داستان
نسبت دین و رمان + امکان رمان دینی
سومین نشست تخصصی دین و داستان عصر دوشنبه چهارم دی‎ماه 1396 با حضور دکتر مهدی حمیدی پارسا و در موضوع «نسبت دین و رمان» و «امکان رمان دینی» در مدرسه اسلامی هنر برگزار شد.
صاحب «بر بال قلم» مهمان دورهمی ویراستارانه‌ سوم
مدرسه اسلامی هنر برگزار می‌کند
صاحب «بر بال قلم» مهمان دورهمی ویراستارانه‌ سوم
سومین «دورهمی ویراستارانه» با حضور استاد سید ابوالقاسم حسینی (ژرفا)، روز سه‌شنبه، دهم بهمن در مدرسه اسلامی هنر برگزار خواهد شد.
احسان رضایی میهمان 27مین کارگاه چای و داستان
مدرسه اسلامی هنر برگزار می‌کند
احسان رضایی میهمان 27مین کارگاه چای و داستان
بیست و هفتمین کارگاه چای و داستان روز دوشنبه 3 اردیبهشت ماه 97 ساعت 16 در مدرسه اسلامی هنر با حضور "احسان رضایی" و علاقمندان به داستان نویسی برگزار می‎شود.