زن و زنانگی در داستان

نوزدهمین مهمانی چای و داستان

زن و زنانگی در داستان

نوزدهمین مهمانی چای و داستان در موضوع «زن و زنانگی در داستان» با حضور دبیر انجمن قلم ایران راضیه تجار در هشتمین روز آبان ماه 1396 برگزار شد.

نویسنده رمان «کوچه اقاقیا» شخصیت‎پردازی زن در داستان را مسئله‎ای دانست که کمتر مردانی می‎توانند خوب به انجام برسانند و نویسندگانی همچون محمود دولت آبادی در «جای خالی سلوچ» و تولستوی در «آناکارنینا» از عهده اش برآمده‎اند. 
نویسنده بانوی «برف و آتش» توانایی زنان نویسنده را در شخصیت‎پردازی زن بیشتر از عموم مردان داستان‎نویس دانست و علت این توانمندی را اشتراک در تجربه‎ی زیستی با شخصیت‎های زن داستان برشمرد.

نویسنده «زن شیشه‎ای» تجربه‎ی مادرشدن را از تجربه‎های اختصاصی دنیای زنانه دانست و داستان‎نویسان را به ویژگی‎های زنانه‎نویسی در داستان توجه داد.
پایان‎بخش کارگاه چای و داستان خوانش و شنیدن یکی از تازه‎ترین داستان‎های کوتاه «راضیه تجار» به نام «پرنده» بود.

گفتنی است: فصل پاییز این دوره از کارگاه‎های چای و داستان همکاری مشترک مدرسه اسلامی هنر و مرکز مطالعات راهبردی هنر انقلاب اسلامی است که یک هفته در میان در ساعت 16 عصر دوشنبه برگزار می شود.

مدرسه اسلامی هنر
۱۰ دی ۱۳۹۶
چای و داستانمهمانیدورهمیآموزش آزادنگارشداستان نویسیراضیه تجار
نوشته های مرتبط
فرخنده آقایی از تجربه های زنانه نویسی می‌گوید
بیست و هشتمین مهمانی چای و داستان
فرخنده آقایی از تجربه های زنانه نویسی می‌گوید
فرخنده آقایی نویسنده رمان "از شیطان آموخت و سوزاند" برگزیده دوره هفتم جایزه منتقدان و نویسندگان مطبوعاتی در بیست و هشتمین کارگاه چای و داستان از تجربه های نویسندگی اش می گوید.
در سنین متفاوت، درک متفاوتی از آثار کلاسیک داریم
در 27مین مهمانی چای و داستان بیان شد:
در سنین متفاوت، درک متفاوتی از آثار کلاسیک داریم
3 اردیبهشت 1397، مدرسه اسلامی هنر میزبان احسان رضایی منتقد، روزنامه نگار و داستان نویس جوان کشورمان بود.
تجربیاتی از داستان‎نویسی نوین انقلابی
بیست و سومین مهمانی چای و داستان
تجربیاتی از داستان‎نویسی نوین انقلابی
بیست و سومین مهمانی کارگاه چای و داستان با حضور «حبیب احمدزاده» و در موضوع «تجربیاتی از داستان‎نویسی نوین انقلابی» دوشنبه دوم بهمن ماه 1396 ساعت 16 در مدرسه اسلامی هنر برگزار می‎شود.
نسبت دین و رمان + امکان رمان دینی
سلسله نشست های دین و داستان
نسبت دین و رمان + امکان رمان دینی
سومین نشست تخصصی دین و داستان عصر دوشنبه چهارم دی‎ماه 1396 با حضور دکتر مهدی حمیدی پارسا و در موضوع «نسبت دین و رمان» و «امکان رمان دینی» در مدرسه اسلامی هنر برگزار شد.