مدرسه کتابت قرآن کریم

هوالجمیل
با استعانت از خداوند متعال مرحله نهایی اولین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن کریم برگزار گردید و پس از  انجام بررسی هیئت محترم داوران  که به صورت داوری تلفیقی از آثار مرحله اول و دوم شرکت کنندگان برگزار می گردید،نفرات برتر رده کتابت فاخر این مسابقات بدین ترتیب معرفی شدند:

مقام اول: جناب آقای مجید سعید کافی، شاهرود
مقام دوم : جناب آقای مصطفی رضایی، اصفهان
مقام سوم: 
جناب آقای اصغر کشاورز حداد، تهران
 سرکار خانم الهام میرطلایی، شهرضا

جوایز تقدیری رده کتابت فاخر:
سرکار خانم زهرا میبدی، قم
جناب  آقای حبیب الله اسلامی، تهران
جناب  آقای علیرضا یوسفی،کاشان
سرکار خانم فاطمه مهدی زاده ارمکی، تهران
سرکار خانم زهرا شیرازی پور، کرج

مجید سعید کافی

هوالجمیل
با استعانت از خداوند متعال مرحله نهایی اولین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن کریم برگزار گردید و پس از  انجام بررسی هیئت محترم داوران  که به صورت داوری تلفیقی از آثار مرحله اول و دوم شرکت کنندگان برگزار می گردید،نفرات برتر رده کاتبان جوان این مسابقات بدین ترتیب معرفی شدند:

مقام اول: جناب  آقای محمد پور قلی زاده
مقام دوم: جناب  آقای سرکار خانم کوثر دهقانی
مقام سوم: 
جناب  آقای آقای آرین محزون، شیراز
جناب  آقای آقای علی آمیغی، قم
جائزه تقدیری رده کاتبان جوان: سرکار خانم مرضیه مبشر عالی، تهران

محمد پور قلی زاده گیلان

 

 

بسم الله الرحمن الرحیم

الْحَمْدُ لِلَّهِ الَّذِي جَعَلَنَا مِنَ‏ الْمُتَمَسِّكِينَ‏ بِوَلَايَةِ أَمِيرِ الْمُؤْمِنِينَ وَ الْأَئِمَّةِ عَلَيْهِمُ السَّلَامُ

با خواست خداوند متعال و عنایات امیرالمومنین علیه السلام در روز عید سعید غدیر خم در راستای خدمت به آستان قرآن کریم، فراخوان اولین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن کریم، به اطلاع عموم خوشنویسان و کاتبان محترم وحی می رسد. برگزاری مسابقات کتابت قرآن کریم به عنوان جزئی از مسابقات ملی قرآن کریم جمهوری اسلامی ایران، از امسال به همت سازمان اوقاف و امور خیریه معرفی و برگزار خواهد شد و مدرسه کتابت قرآن کریم به عنوان دبیرخانه و مجری این مسابقه انتخاب گردیده است. زمینه های شکل گیری و اهداف مسابقه در نشست خبری شورای سیاستگذاری مسابقه که مورخ 3/6/98 در سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار خواهد شد، تشریح می گردد. علاقمندان جهت اطلاع از شرایط و نحوه ثبت نام و شرکت در مسابقه فایل اطلاعات تکمیلی ذیل این صفحه را دریافت نمایند.

تمدید مهلت ارسال آثار

بنا به تقاضای مکرر کاتبان محترم قرآن کریم، مهلت ارسال آثار مسابقه، تا پایان روز 25 شهریور ماه تمدید گردید و آثار ارسال شده پس از این تاریخ، به مرحله داوری راه نخواهند یافت.

اطلاعات تکمیلی شرکت در مسابقه

دانلود فایل با کیفیت پوستر

بسم الله الرحمن الرحیم

ضمن تقدیر و تشکر  از کاتبان محترم شرکت کننده در اولین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن کریم، دبیرخانه مسابقات نفرات راه یافته به مرحله دوم در بخش های کتابت فاخر و کاتبان جوان را به شرح ذیل اعلام می دارد و همچنین لازم به ذکر است که مرحله نهایی این رویداد به صورت مسابقه حضوری نویسی کتابت قرآن کریم، در روز دهم مهرماه، در شبستان  الجایتو  مسجد جامع اصفهان، برگزارخواهد شد.

توضیحاتی در رابطه با داوری مرحله مقدماتی  اولین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن کریم

هو الجمیل

داوری مرحله مقدماتی این مسابقات در روز 26 شهریور ماه با حضور اساتید هیئت داوری، در محل سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار گردید و با توجه به تاکید هیئت داوران بر شفافیت کامل، نکات ذیل جهت اطلاع شرکت کنندگان محترم عرض می گردد:

1.  در طول چند هفته گذشته، مذاکرات مفصل و مرتبی با اساتید محترم هیئت داوری و برخی دیگر از صاحبنظران این زمینه، در رابطه باشیوه نامه داوری، برگزار گردید. نتیجه این بررسی ها هنوز اساتید محترم را در مورد صحت و منصفانه بودن راهکارهای مورد نظر قانع ننموده و بررسی تا زمان شروع مرحله دوم داوری ادامه خواهد داشت و در صورت اتفاق نظر ، موارد مورد نظر اطلاع رسانی خواهد شد.

2.  قبل از جلسه داوری تمامی آثار  رسیده توسط دبیر مسابقه بررسی و تمامی نشانه های مشخصه از روی  آثار محو گردیده و تمامی آثارشماره گذاری شد .

3.  داوری توسط اساتید محترم بر روی این آثار کدگذاری شده انجام گردیدو با دقت بسیار ، این بررسی سه مرحله تکرار گردید و در نهایت در رده کاتبان جوان 7 اثر    و   در   رده کتابت فاخر 12  اثر از بهترین آثار انتخاب شد؛در ادامه و به درخواست دبیر مسابقه، مبنی برحضور و مشارکت بیشتر خوشنویسان در مرحله نهایی، بر  روی آثار بازمانده بررسی مجددی صورت پذیرفته و 6 اثر دیگر در رده کتابت فاخر انتخاب گردید و مجموع آثار  به 18 اثر رسید.

4.  با مشورت و تصمیم هیئت داوران،به سبب رعایت کامل انصاف، داوری  مرحله نهایی به صورت تلفیقی و بر روی هر دو اثر ارسالی مرحله اول و آثار نگارش شده در حضوری نویسی انجام خواهد شد؛ بدین سبب تلاش مرحله اولیه شرکت کنندگان لحاظ شده و نگرانی ایشان در رابطه باعدم موفقیت در حضوری نویسی کاهش می یابد.

5.  به سبب این تصمیم گیری اساتید محترم،حتی پس از اتمام داوری نیز اسامی برندگان و هویت صاحبان آثار برتر ، به اساتید محترم اعلام نگردید  تا در مرحله نهایی بدون اطلاع از هویت صاحبان آثار ، به داوری بپردازند.  لازم به ذکر است که اساتید محترم با دقت و  وسواس بسیار در جهت انتخاب عادلانه، به بررسی آثار  پرداختند و به طور قطع اطلاع از هویت صاحبان آثار، تاثیری در نحوه داوری ایشان نداشت ؛ و کدگذاری  تنها به سبب عدم بروز شائبه ها انجام گردید.

6.  با تصمیم داوران محترم در صورت مناسب بودن شرایط، پس از انجام داوری مرحله نهایی ، جلسه  تحلیل و توضیح نحوه داوری و چگونگی انتخاب آثار برتر، با حضور شرکت کنندگان نهایی برگزار شده  و نحوه داوری به صورت کامل تبیین خواهد شد.

با تشکر و امتنان

دبیر اجرایی اولین دوره مسابقات کتابت قرآن کریم

احسان پورنعمان

برگزیدگان در رده کتابت فاخر (به ترتیب حروف الفبا):

1. ابراهیم ادیبی  -  قوچان

2. حبیب الله اسلامی  -  تهران

3. امیر  پژمان  -  فارس

4. محمد نعیم جوادی  -  قم

5. مصطفی رضائی  -  اصفهان

6. ربابه   زینالی  -  قم

7. مجید  سعید کافی  -  شاهرود

8. زهرا  شیرازی  پور  -  کرج

9. صابر  صفائی  -  اردبیل

10. سید مهدی عدنانی  -  قم

11. احمد  قربانی  -  گیلان

12. محمد قیاسی تبریزی  -  تبریز

13. اصغر کشاورز حداد  -  تهران

14. حمید  مکانیک  -  قوچان

15. زهرا   میبدی  -  قم

16. الهام میرطلائی  -  اصفهان

17. علی اصغر نظری حائل  -  قم

18. علیرضا یوسفی  -  کاشان

برگزیدگان در رده کاتبان جوان (به ترتیب حروف الفبا):

1. علی آمیغی  -  قم

2. محمد  پورقلی زاده - گیلان

3. کوثر  دهقانی - قم

4. محمد حسن رئیسی – شیراز

5. غزاله  گیوی – شهرضا

6. مرضیه  مبشر عالی -

7. آرین محزون – شیراز


مدرسه اسلامی هنر
۱۵ مهر ۱۳۹۸

همه چیز از قلــــم آغاز شد

داستـــــــان تــأسیس مــدرســـه اســـلامی هنــــر

بخــوانیــد