اکران ویژه فیلم ماجرای نیم روز برای هنرمندان قمی

کاظم رضوانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در قم، ضمن تبریک آغاز سال نو و گرامیداشت شهید آوینی هنرمند فرزانه کشورمان اظهار کرد: 20 فروردین ماه یادآور عروج هنرمند فرزانه، راوی باصفای روایت فتح، سردبیر مجله ادبی و هنری سوره و مسؤول واحد تلویزیونی حوزه هنری، سید مرتضی آوینی است.

وی با بیان اینکه بیستم فروردین‌ماه هر سال که مصادف با شهادت این هنرمند متعهد و انقلابی است؛ روح بلند این هنرمند دل‌سوخته جبهه‏ های حق علیه باطل را ارج نهاده و به روان پاکش درود می‌فرستیم، تصریح کرد: پس از شهادت سید مرتضی آوینی بنا بر پیشنهاد شاعران، نویسندگان و هنرمندان حوزه هنری سازمان تبلیغات اسلامی به رهبر معظم انقلاب اسلامی و با موافقت ایشان، این روز به عنوان روز هنر انقلاب اسلامی نام‌گذاری شد.

مسوول امور سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ادامه داد: به پاسداشت این روز ارزشمند فیلم‌های انقلابی و ارزشی برای هنرمندان اکران می‌شود.

رضوانی اضافه کرد: با توجه به اکران فیلم ماجرای نیم روز در سینماهای قم مقرر شد این فیلم در سینما آیه برای هنرمندان قمی به صورت رایگان در سه سانس ساعت‌های 16، 18 و 22:30 اکران شود.

وی با اشاره به داستان فیلم ماجرای نیم روز گفت: این فیلم به روایت ترورهای سال 1360 به دست گروه مجاهدین خلق می‌پردازد که این درگیری‌ها پس از برکناری بنی‌صدر به عنوان رئیس جمهور توسط مجلس شدت می‌گیرد. گروهک‌های ضدانقلاب مانند مجاهدین دست به ترورهای موفق و ناموفق مقامات ارشد می‌زنند. از سوی دیگر، سازمان اطلاعات کشور و اطلاعات سپاه با همکاری هم درصدد دستگیری اعضای گروه مجاهدین خلق هستند.

مسوول امور سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم ادامه داد: مهرداد صدیقیان، احمد مهرانفر، هادی حجازی فر، مهدی زمین پرداز، محیا دهقانی، لیندا کیانی، حسین مهری، جواد عزتی و مهدی پاک‌دل در این فیلم به ایفای نقش می‌پردازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پانزده + 4 =