مهمانی سی و نهم چای و داستان با حضور رضا رهگذر

رضا رهگذر یکشنبه 23 دیماه97 ساعت16 مهمان سی و نهمین کارگاه چای و داستان است و از تجربه‎های داستان‎نویسی‎اش می‎گوید.

محمدرضا سرشار مشهور به رضا رهگذر متولد سال 1332 در کازرون(شیراز) است.
او اولين کتابش را در سال 1355 منتشر کرد که کتابی داستانی برای کودکان بود.

محمدرضا سرشار در چهل و چند سال فعاليتش با انتشار 133 جلد کتاب تاليفي، پژوهشي، ترجمه و گردآوري، در شمارگان بيش از پنج ميليون نسخه و کسب 31 جايزه ملي و کشوري در این خصوص، موفقيتي کم‌نظير را در عرصه ادبیات انقلاب رقم زده است.

همچنین 24 سال سابقه گويندگي برنامه راديويي «قصه ظهر جمعه» و همچنين سردبيري چندين برنامه راديويي و همکاري در ساخت برنامه‌هاي متعدد تلويزيونی،سردبيري دو هفته‌نامه «سوره نوجوانان»، ماهنامه «ادبيات داستاني»، ماهنامه «سروش نوجوان»، گاه‌نامه تخصصي «قلمرو»، فصل‌نامه «اصحاب قلم» و دبيري گروه ادب و هنر دو روزنامه کيهان و جوان بخشی از کارنامه فعالیت‎های وی است.

سرشار همچنین سابقه چند سال تدريس در دانشکده هنرهاي زيباي دانشگاه تهران را داشته و در سال 1373، نشريه بين‌المللي «Who is who» او را به عنوان يکي از مشاهير ايران معرفي نموده است.

او ضمن بنيان‌گذاري انجمن قلم ايران، در چندین دوره، به عنوان رييس هيئت مديره انجمن قلم انتخاب شد.

سرشار (رهگذر) شانزده سال داور کتاب سال جمهوري اسلامي ايران و پنج سال عضو هيئت نظارت بر کتابهاي کودک و نوجوان در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي بوده است.

تا به حال پنج کتاب وي به زبانهاي انگليسي، عربي و اردو ترجمه و منتشر شده است. ضمن اينکه سه فيلم سينمايي از آثار وي ساخته شده و پنج کتاب درباره زندگي و شخصيت فرهنگي سرشار، تاليف و انتشار یافته است.

وی در سال 1385 نشان درجه يک هنري (معادل دکتري) از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي دریافت کرد.

مهمانی سی و نهم چای و داستان با حضور رضا رهگذر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *