اولین دوره مسابقه کتابت قرآن کریم به میزبانی اصفهان برگزار می شود

مسابقه کتابت قرآن کریم به عنوان بخش هنری با هدف احیای خطوط ایرانی با حضور ۲۸ نفر از خوشنویسان برتر برگزار می شود، دراین دوره از مسابقات تمرکز بر نَسخ ایرانی است.

به گزارش خبرگزاری «حوزه» از اصفهان، احسان پورنعمان، امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: مسابقه کتابت قرآن از چند ساله گذشته به عنوان بخش هنری مسابقات مدنظر بوده برگزار شود.
وی بیان کرد: از سال گذشته بعد از پیوند مدرسه کتابت قرآن با اوقاف کشور برنامه ریزی جهت برگزاری مسابقه کتابت در چهل ودومین دوره از مسابقات انجام شد.

مسئول برگزاری اولین مسابقه کشوری کتابت قرآن تصریح کرد: از عید غدیر فراخوان جهت خوشنویسان مطرح کشور انجام شد که برای حضور در اولین دوره مسابقه کتابت در مسجد امام اصفهان ثبت نام و آثار ارائه کنند، این دوره از مسابقات فردا صبح آغاز می شود و همه خوشنویسان همزمان یک صفحه از قرآن کتابت می شود و داوری غروب همان روز صورت می گیرد.

وی افزود: مدرسه کتابت قرآن کریم به عنوان بخش هنری با هدف احیای خطوط ایرانی با حضور ۲۸ نفر از خوشنویسان برتر برگزاری می شود، در این دوره از مسابقات تمرکز بر نَسخ ایرانی است.

پورنعمان عنوان کرد: ازمیان ۲۸ نفراز خوشنویسان حاضر در اولین دوره از مسابقات کتابت قرآن، ۹ نفر خواهر ومابقی برادر هستند، زمینه سازی برای رسیدن به یک خط قرآنی عامه پسند و زیبا برای جایگزینی نسخه های غیربومی فعلی از دیگر اهداف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 − سه =