برگزاری نخستین دوره مسابقات کتابت قرآن در ۲۰ شهریور/ راه‌اندازی مدرسه کتابت قرآن

روابط عمومی سازمان اوقاف و امور خیریه نشست خبری نخستین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن ظهر امروز (10شهریور) ، با حضور حجت‌الاسلام سیدمصطفی حسینی، رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه و حجت‌الاسلام سیدمحمدحسین نواب، مدیر مدرسه اسلامی هنر در ساختمان مهر سازمان اوقاف و امور خیریه برگزار شد.

حجت‌الاسلام حسینی در این نشست با تاکید بر اهمیت کتابت قرآن و قداست آن گفت: از همان صدر اسلام کتابت قرآن به عنوان یک امر قدسی در دستور کار مسلمانان قرارگرفته و کاتبان همانند حافظان و قاریان قرآن جایگاه ویژه‌ای داشته اند که کار کاتبان همراه با آداب معنوی بوده است.

وی ادامه داد: سیر تحولی که کتابت قرآن داشته، موضوع قابل توجه و اثرگذاری بوده و در بحث تمدن اسلامی مورد توجه دانشمندان قرار گرفته است.

حسینی تصریح کرد: سازمان اوقاف و امور خیریه به عنوان نهاد برگزارکننده جشنواره‌های قرآنی با وجود فعالیت‌های بسیاری که پس از پیروزی انقلاب اسلامی در راستای توسعه کتابت قرآن انجام داده، تأسیس مدرسه کتابت قرآن را نیز از وظایف خود می داند و به همین جهت این مدرسه تأسیس شده است.
به گفته رئیس مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه سازمان اوقاف در سال گذشته شورای چاپ و توسعه قرآن را تشکیل داد که ذیل آن چهار کارگروه با عناوین کتابت قرآن، ترجمه قرآن، چاپ و نشر قرآن و ادعیه و حدیث تشکیل شد و در ایام برگزاری سی و ششمین دوره مسابقات قرآن با همکاری مدرسه اسلامی هنر، مدرسه کتابت قرآن تأسیس شد.
وی اضافه کرد: اوایل مهرماه نتایج این مسابقات پس از داوری سه نفر از اساتید خوشنویس از جمله رضا بنی‌رضی، علیرضا هاشمی‌نژاد و محمدعلی قربانی اعلام خواهد شد که به نفر اول تا سوم در بخش کاتبان حرفه‌ای به ترتیب ۱۵۰، ۸۰ و ۵۰ میلیون تومان اهدا می‌شود و ۱۰ جایزه ۲۰ میلیون تومانی نیز به تقدیری‌ها در این بخش اهدا خواهد شد. همچنین در بخش کاتبان جوان سه جایزه به مبلغ ۴۰، ۳۰ و ۲۰ میلیون تومان تقدیم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − سیزده =