به کسب‌وکارهای نوآوری قرآن کریم بی‌توجه نباشیم

در اختتامیه بخش برادران مسابقات قرآن کریم مطرح شد:
به کسب‌وکارهای نوآوری قرآن کریم بی‌توجه نباشیم

به گزارش ارک خبر:عضو هیئت امنا بنیاد مسابقات ایران گفت: نباید به کسب و کارهای نوآوری قرآن کریم و ظرفیت‌های هنری در این حوزه بی‌توجهی کنیم، جامعه قرآنی بیش از آنچه که هست باید به نقش خود توجه کند و قاریان ما باید اسوه‌های اجتماعی باشند.
حجت الاسلام و المسلمین محمدحسین بلک در آئین اختتامیه چهل و دومین دوره مسابقات ملی قرآن کریم، اظهار کرد: شکوه قرآنی امروز اصفهان بر اساس تمسک به آیات قرآن بوده و اصفهان شهری آراسته با کلام خدایی پر از آمرزش است. قرآن حیات بخش جان ها و کریم است قرآن نور است و به قله های پر معارف این کتاب آسمانی هیچ کسی دست پیدا نکرده است.
وی با بیان اینکه سوره‌های قرآن سیره زندگی ما شده است، افزود: امید را از سوره صف آموخته ایم و با سوره اسرا به معراج رفته ایم و دانستیم در کشاکش دشمنی ها علیه ما دل به کمک انبیا دهیم تا ” ان الارض یرصها الی عبادی الصالحون ” محقق شود.
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، خاطر نشان کرد: قصور از تلاوت قرآن را امیدواریم خداوند بر ما ببخشد و امروز با قرآن عهد می بندیم تا از محضر این کتاب شریف غافل نشویم و با توجه به بازار گرم دنیا از حضور خدای متعال در این کتاب آسمانی غافل نشویم.
وی با اشاره به اینکه این آئین پایان کار ما نیست و آغازی بر دوستی با قرآن کریم است، خاطرنشان کرد: ای خالق قرآن ما را به نور قرآن مأنوس بدار و در قیامت شفاعت این کتاب را نصیب ما بگردان.

۸۰ اثر کتابت قرآن کریم به دبیرخانه رسید
حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین نواب، مدیر مدرسه اسلامی هنر و رئیس هیات مدیره مدرسه کتابت قرآن کریم نیز در این مراسم گفت: بیش از ۸۰ اثر کتابت قرآن به دبیرخانه این بخش رسید و امسال از جوانان نیز برای ارائه نمونه کار دعوت شد و بانوان شرکت کننده نیز از بهترین فعالان کتابت بودند، امیدواریم شاهد برگزاری بخش کتابت در مسابقات بین‌المللی و ملی قرآن کریم باشیم.

قاریان قرآن سرمایه اجتماعی نظام هستند
مصطفی زمانیان، عضو هیئت امنای بنیاد مسابقات ایران در این مراسم یادآور شد: یکی از نکات بسیار متمایز میان طراحی رویداد های معتبر بین‌المللی و مسابقات ایران نوع نگاه ما و دیگر برگزار کنندگان به نقطه پایانی مسابقات است، اگر انتظار داریم مردم از این دوره از مسابقات استقبال کنند این انتظار کاملا بجا و دقیقی است.
وی افزود: جامعه قرآنی باید خود را درگیر مسائل اجتماعی مردم کند و امروز برگزاری چنین رویدادهایی برای ما افتخار است و قاریان ما تنها یک قاری نیستند بلکه بخشی از سرمایه اجتماعی نظام هستند که می توانند در حل مسائل اجتماعی به مردم کمک کنند.
عضو هیئت امنا بنیاد مسابقات ایران تصریح کرد: مردم ما عموما انتطار دارند در مسائل و مشکلات به سوی مراجع اجتماعی حرکت کنند و مشکلات خود را حل کنند، برگزیدگان این دوره از مسابقات هر کدام یک رسانه هستند و نباید از نقش و رسالت خود در حل مشکلات اختصاصی قرآنی غافل باشند.
زمانیان تصریح کرد: ما پوشش گسترده‌ترین جامعه مخاطب را در جامعه قرآنی بر عهده داریم و در قبال تک تک آحاد ملت ایران باید احساس مسئولیت کنیم و کم کاری نداشته باشیم و نباید به کسب و کارهای نوآوری قرآن کریم و ظرفیت‌های هنری در این حوزه بی‌توجهی کنیم، جامعه قرآنی بیش از آنچه که هست باید به نقش خود توجه کند و قاریان ما باید اسوه‌های اجتماعی باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + 5 =