مجید قیصری

مجید قیصری

مجید قیصری، نویسنده و مدرس داستان‌نویسی، دانش‌آموختۀ رشتۀ روان‌شناسی است. او از سال 72 نویسندگی را آغاز کرد و خود تجربۀ حضورش در جنگ هشت‌ساله را از مهمترین دلایل نویسندگی‌اش می‌داند.

از قیصری تاکنون نزدیک به 20 اثر داستانی منتشر شده است که معروفترین‌شان عبارتند از: شماس شامی، سه کاهن، ضیافت به صرف گلوله، سه دختر گل‌فروش، گوسالۀ سرگردان، باغ تلو و طناب‌کشی.

منتقدان و عموم مخاطبان قلم این نویسنده را می‌پسندند و دوست دارند. به همین دلیل نیز مجید قیصری در جشنواره‌های ادبی متعدد به افتخارات و جوایز مختلفی دست یافته است مثل جایزۀ مهرگان ادب برای رمان «باغ تلو»، جایزۀ پکا برای کتاب « ضیافت به صرف گلوله »، جایزۀ بین‌المللی و معتبر اوراسیای روسیه برای رمان «سه کاهن»، جایزۀ ادبی اصفهان برای رمان « گوسالۀ سرگردان»، جایزۀ قلم زرین 85 برای رمان «سه دختر گل‌فروش» و نامزدی دهمین دورۀ جایزۀ ادبی هوشنگ گلشیری برای کتاب «طناب‌کشی».

قیصری همچنین داوری جشنواره‌های متعددی را بر عهده داشته است از جمله یازدهمین جشنوارۀ شعر و داستان جوان سوره، دوره سوم جایزه ادبی هفت اقلیم، بخش داستان جشنوارۀ قند پارسی و … .

مجید قیصری پیش از این در تابستان 1400 دورۀ «رمان» را مدرسه اسلامی هنر تدریس کرده است و در زمستان 1402 با کارگاه «داستان دینی» همراه ماست.

دیدگاهتان را بنویسید

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی
ارسال به ایمیل
https://isoa.ir/academy/?p=2251859

فرهنگی هنری طلوع ماه نو

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین می باشد