تفاهم نامه‌ها
تفاهم نامه با بنیاد مطالعات روسیه
در چهارچوب اصل ضرورت حفظ و توسعه فرهنگ و هنر معنوی و دینی و تقویت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متقابل به خصوص به منظور ارتقا جایگاه و کارآمدی فرهنگ و هنر و نیز سعی در گسترش ارتباط علمی‌، فرهنگی و هنری با اندیشمندان و هنرمندان ایران و روسیه طرفین اشتراک نظر داشته و بر سودمندی آن تاکید دارند. این تفاهم‌نامه بین بنیاد مطالعات اسلامی روسیه به نمایندگی جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر هادوی تهرانی  “رئیس بنیاد مطالعات اسلامی روسیه”  و مدرسه اسلامی هنر به نمایندگی جناب حجت الاسلام آقای دکتر سید محمد حسین نواب  “ریاست مدرسه اسلامی هنر”  منعقد می‌گردد.
تفاهم نامه با بنیاد مطالعات روسیه
تفاهم نامه با پارک علم و فناوری زاهدان

در چهارچوب اصل ضرورت حفظ و توسعه فرهنگ و هنر بومی و سنتی و تقویت ظرفیت‌ها و توانمندی‌های متقابل به خصوص به منظور ارتقاء جایگاه و کارآمدی هنر، صنایع دستی و صنایع خلاق استان سیستان و بلوچستان و نیز ایجاد، تجهیز و توسعه کسب و کارهای فناورانه در حوزه فرش بومی این استان، تفاهم‌نامه حاضر میان پارک علم و فناوری استان سیستان و بلوچستان به نمایندگی آقای دکتر محمد نبی شهیکی تاش با سمت رئیس پارک علم و فناوری و مدرسه اسلامی هنر به نمایندگی حجت الاسلام آقای دکتر سید محمد حسین نواب با سمت رئیس مدرسه اسلامی هنر منعقد می‌گردد.

تفاهم نامه با پارک علم و فناوری زاهدان
تفاهم نامه با حوزه هنری استان قم
تفاهم نامه با حوزه هنری استان قم

به منظور ایجاد و گسترش و همفکری و همکاری‌های فرهنگی – هنری این تفاهم‌نامه مابین مدرسه اسلامی هنر قم به نمایندگی حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین نواب به عنوان مدیر مدرسه اسلامی هنر قم و حوزه هنری استان قم به نمایندگی آقای مجدالدین معلمی به عنوان رئیس حوزه هنری استان قم توافق و به امضا می‌رسد. با امضای این تفاهم‌نامه طرفین حد اعلای تلاش خویش را در جهت برپایی هرچه بهتر برنامه‌های مشترک مبذول خواهند داشت.

تفاهم نامه با سازمان تبلیغات اسلامی
تفاهم نامه با سازمان تبلیغات اسلامی

این تفاهم نامه در اجرای بند ۲۲ قانون بودجه سال ۱۳۸۷ کل کشور، بند ۳۲ بخشنامه بودجه سال ۱۳۸۷ دفتر مقام معظم رهبری (مدظله العالی) و با رعایت کامل ماده ۷۱ قانون محاسبات عمومی بین سازمان تبلیغات اسلامی به عنوان طرف اول و مدرسه اسلامی هنر به نمایندگی آقای سید ابوالحسن نواب به عنوان طرف دوم منعقد می‌گردد.

تفاهم نامه با سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت)

همکاری با نهادها و مراکز علمی و پژوهشی از اهداف مهم مدرسه اسلامی هنر محسوب می‌شود. سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انسانی دانشگاه‌ها (سمت) از مهمترین مراکز علمی و پژوهشی در سطح کشور است. مذاکرات برای همکاری با این مرکز از دوران مسئولیت رئیس فقید آن جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای دکتر احمدی شروع شد. بهانه همکاری با سمت تدوین مداخل کلان پروژه «فرهنگنامه موضوعی هنر و زیبایی در قرآن و احادیث» بود که سازمان سمت نیز پس از آگاهی از اهمیت و ضرورت اجرای این پروژه نسبت به همکاری با مدرسه اسلامی هنر در به ثمر رسیدن این فرهنگنامه اعلام آمادگی نمود.

تفاهم نامه با پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر

به منظور برگزاری کنگره ملی هنرهای دینی، اسلامی و شیعی و همچنین انجام مطالعات دینی هنر تفاهم‌نامه مابین مدرسه اسلامی هنر قم به نمایندگی حجت الاسلام و المسلمین سید محمد حسین نواب به عنوان مدیر مدرسه اسلامی هنر قم و پژوهشکده هنر فرهنگستان هنر منعقد گردید.

تفاهم نامه با موزه هنرهای اسلامی قطر

مدرسه هنر اسلامی آمادگی انعقاد تفاهم نامه مشترک در زمینه همکاری های علمی و تحقیقاتی با موزه هنرهای اسلامی قطر را دارد و همچنین آمادگی خود را برای بازدید متناظر از هر دو گروه در ایران و قطر اعلام می دارد؛ همچنین پذیرای مسئولین موزه هنر اسلامی قطر و همچنین پذیرای نظرات و پیشنهادات آن نهاد محترم می باشد.