گزارش تکریم و معارفه

جلسه تکریم و معارفه چندی از معاونین و مسئولین مدرسه اسلامی هنر و موسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی روز چهارشنبه چهاردهم دی ماه ۱۴۰۱ برگزار شد.

گزارش تکریم و معارفه چندی از معاونین و مسئولین مدرسه اسلامی هنر و موسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی

در ابتدای جلسه حجت الاسلام مهدوی آیاتی چند از قرآن کریم را تلاوت کردند.

سپس جناب دکتر حمیدی پارسا در رابطه با ساختار جدید مؤسسه توضیحاتی ارائه کردند که از جمله آنان می توان به تفکیک مؤسسۀ هنر و اندیشۀ اسلامی، از مدرسۀ اسلامی هنر اشاره کرد که موجب تفکیک معاونت‌ها -از جمله معاونت اداری مالی- شده است.

به گفته دکتر حمیدی پارسا آقای نورالدینی، در بخش معاونت اداری مالی مدرسۀ اسلامی هنر به فعالیت خود ادامه خواهند داد، اما برای مؤسسۀ هنر و اندیشۀ اسلامی معاونت مجزایی ایجاد شده است و از آقای حیدری که در معاونت فرهنگی-دانشجویی فعالیت می‌کردند در بخش‌های دیگری استفاده می شود.

آقای دکتر حمیدی پارسا در ادامه افزودند: برای آینده باید رؤیایی داشته باشیم؛ رؤیای دانشگاه جامع هنری شدن در سطح کشور. دانشگاهی که بتواند با دانشگاه‌های تهران و دانشگاه‌های برتر کشوری رقابت داشته باشد.

ایشان در ادامه به ذکر برخی توانمندی‌ها، ظرفیت‌ها، افتخارات و تجربه‌هایی که رسیدن به این رؤیا را ممکن و در دسترس ترسیم می‌کند، پرداختند. و برخی از شروط لازم برای تحقق این رؤیا از جمله تأکید بر کار تیمی، ضرورت انعطاف‌پذیری برای گذار از مرحلۀ تغییر و… را برشمردند.

در ادامه، ایشان به نظم ساختار اداری-مالی اشاره کردند که افزودند که این امر حاصل زحمات پنج سال گذشتۀ آقای نورالدینی بوده است. دکتر پارسا از ایشان به نمایندگی از مؤسسه و مدرسه، بابت زحماتشان تشکر کردند.

در ادامه به بیان فعالیت‌های معاونت فرهنگی پرداختند و گفتند: آقای حیدری بخش فرهنگی مدرسه را شکل دادند و پیش از ایشان چنین بخشی ایجاد نشده بود. آقای حیدری در این دو سال جدی‌ترین تأثیرشان شکل‌دهی به چنین ساختاری بوده است.

آقای دکتر حمیدی پارسا به معرفی همکاران جدید، از جمله خانم بیدگلی که در بخش فرهنگی مؤسسه شروع به فعالیت خواهند کرد پرداختند. ایشان افزودند: معاونت فرهنگی به اندازۀ بخش آموزش اهمیت دارد، چرا که اگر آموزش مغز مجموعه باشد، بخش فرهنگی قلب آن خواهد بود.

سپس به معرفی آقای دکتر داودآبادی به عنوان معاونت پژوهش مؤسسۀ هنر و اندیشۀ اسلامی پرداختند: دکتر داودآبادی از اساتید با سابقۀ مجموعه بوده‌اند و با حفظ مسئولیت معاونت پژوهش مدرسۀ اسلامی، معاونت پژوهش آموزش عالی را نیز به عهده خواهند داشت.

پس از سخنان دکتر پارسا، آقای نورالدینی برای افراد جدید آرزوی موفقیت کردند و همچنین از افرادی که در این مدت با ایشان همکاری داشتند قدردانی کردند.

ایشان در ادامه، در رابطه با کارمندان مجموعه اضافه کردند: افراد موجود با حساسیت‌های خاصی انتخاب شده‌اند و نیروهایی خوب و عالی هستند. ما شرایط ویژه و دشواری را گذرانده‌ایم و در همۀ این شرایط همکاران با تمام توان ما را همیاری کردند، از جمله آقایان ابراهیمی، ساداتی، پازیر و… .

پس از آقای نورالدینی، آقای حیدری، معاون پیشین بخش فرهنگی گفتند: بودن در این محیط، تجربۀ خوب و آموزنده‌ای بود. فضای صمیمی و دوستانه‌ای که در مجموعه حاکم بود، حس در خانه بودن داشت. تلاش ما این بود که تعاملی با دانشجویان برقرار کنیم که آن‌ها نیز چنین احساسی داشته باشند. امروزه احساس می‌کنم که این هدف محقق شده است. برای همکاران جدید آرزوی موفقیت دارم و توصیه می‌کنم بر حفظ کرامت دانشجویان به عنوان یک اصل و هدف تأکید شود.

پس از جناب حیدری، خانم بیدگلی به عنوان معاونت جدید فرهنگی نکاتی را بیان فرمودند، ایشان در ابتدا از کسانی که مسیر را هموار کردند قدردانی کرده و بر فضای صمیمی و دوستانۀ حاکم بر مجموعه صحه گذاردند. ایشان در ادامه افزودند: در معاونت فرهنگی هیچ کاری بدون همیاری و حمایت مجموعه‌های دیگر محقق نخواهد شد، بنابراین برای تحقق اهداف، دست کمک به سوی همۀ مجموعه‌ها دراز می‌کنم‌.
در نهایت ایشان، ورود در عرصه‌های تصمیم‌سازی استانی، که گام‌های ابتدایی آن برداشته شده، و بعدتر تصمیم‌سازی عرصۀ کشوری را از جمله اهداف مسئولیت خود برشمردند.

پس از خانم بیدگلی، حجت‌الاسلام دکتر داودآبادی، معاونت بخش پژوهش به بیان برخی اهداف مسئولیت خود پرداختند.

پس از ایشان، آقای موسوی، معاونت اداری-مالی مؤسسۀ هنر و اندیشۀ اسلامی، از آقای نورالدینی قدردانی کردند. همچنین، تفکیک اداری-مالی مدرسه از مؤسسه را به عنوان یک تصمیم مهم و استراتژیک دانستند و در نهایت، تحول در سیستم مالی و پرهیز از فعالیت‌های روزمره را از جمله اهداف و برنامه‌های خود برشمردند.

در پایان جلسه، آقای دکتر پورنعمان نکاتی را بیان فرمودند. ایشان از آقای دکتر پارسا بابت برگزاری جلسات منظم تشکر کرده و بر اهمیت این جلسات و برکات گفت‌وگو تأکید کردند و افزودند: برای تحقق رؤیای جمعی چنین تعامل‌هایی ضرورت دارد.

همچنین ایشان، برای کمک به آقای دکتر پارسا برای عبور از دشواری‌ها، از همکاران در خواست همکاری و کمک کردند.

در پایان، احکام همکاران جدید، توسط دکتر پارسا تقدیم ایشان شد.

گزارش تکریم و معارفه چندی از معاونین و مسئولین مدرسه اسلامی هنر و موسسه آموزش عالی هنر و اندیشه اسلامی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − نه =